Doskonała pływalność

Pływalność jest dla nurka tym czym dla człowieka na lądzie poczucie równowagi. Umiejętność doskonałej pływalności pozwala nam pod wodą pływać, nie mącić wody, wisieć w toni stabilnie, co pozwala na przykład na zrobienie upragnionego, idealnego i ostrego zdjęcia. Pływalności uczyłeś się już na innych kursach, jednak każdy nurek musi tę umiejętność rozwijać, udoskonalać i utrwalać. Dlatego oprócz częstego nurkowania, które daje Ci praktykę, polecamy ten kurs jako sposób przyspieszenia swojego rozwoju.

Kontrolowanie swojej pływalności jest podstawą dobrego i przyjemnego nurkowania. Dzięki doskonałej pływalności można nurkować bardziej efektywnie, mniej męcząc się, a co za tym idzie zużywając mniej powietrza i spędzając więcej czasu pod wodą.

Podczas tego kursu powtórzysz jak poprawnie się wyważyć, jak kontrolować pływalność pod wodą i jak dobrze rozłożyć obciążenie. Ćwiczenia, które będziesz wykonywał nie powinny sprawić Ci trudności bo miałeś je już na wcześniejszych kursach (na przykład zawiśnięcie w toni). Nauczymy Cię też różnych stylów pracy płetw takich jak kraul i żabka.

Poza umiejętnościami praktycznymi dowiesz się o możliwościach i sposobach wyważania się i uzyskania jak najwygodniejszego trymu pod wodą. Omówimy różne rodzaje rozmieszczenia balastu, a także ich zalety i wady.

Koszt kursu:

 • Deepspot - 1200 PLN - program indywidualny (1:1 z instruktorem)
 • Deepspot - 1100 PLN - 2 osoby i więcej

Cena zawiera:

 • sesje teoretyczne
 • trzy godzinną sesje basenową wraz z kompletnym sprzętem nurkowym
 • materiały dydaktyczne

Cena nie zawiera:

 • opcjonalnie: wyjazdu na weekend zaliczeniowy (dojazd, zakwaterowanie)
 • wyżywienia na wodach otwartych
 • sprzętu nurkowego
 • certyfikatu PADI (189 PLN)


Najczęściej zadawane pytania:

 1. Jakie są wymagania wstępne by wziąć udział w kursie doskonałej pływalności?
  Certyfikat PADI Open Water Diver.
 2. Jak długo trwa kurs?
  Są to dwa spotkania na basenie oraz dwa nurkowania na wodach otwartych.
 3. Gdzie odbywają się zajęcia?
  Zajęcia teoretyczne oraz basenowe odbywają się w najgłębszy basenie w Europie w Deepspot ul. Warszawska 50 96-320 Mszczonów. Wody otwarte najczęściej prowadzimy w dwóch urokliwych miejscach do nurkowania: na Mazurach (jezioro Świętajno) lub w Via Sport Diving Marina Koparki w Jaworznie (teren dawnego kamieniołomu "Gródek").

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami.