Rescue Diver

Większość nurków określa ten kurs jako największe wyzwanie, ale też jako dający największą satysfakcję. Oprócz pogłębienia dotychczasowej wiedzy i umiejętności, ten kurs da Ci szansę na poznanie technik i sposobów zapobiegania problemom tym pod wodą oraz i tym na powierzchni wody. Pod koniec tego kursu prawdopodobnie uznasz, że jest on najlepszy z dotychczasowych w jaki miałeś okazję uczęszczać.

Do tej pory koncentrowałeś się jedynie na sobie. Ten kurs to odmieni. Nurek Ratownik potrafi już uwzględnić potrzeby innego nurka. Podczas tego kursu nauczysz się efektywnych technik ratowniczych oraz pierwszej pomocy związanej z nurkowaniem. Nauczysz się postępowania w przypadku wystąpienia wypadku nurkowego, a także kierowania akcją ratowniczą i asystowania osobom bardziej doświadczonym.

Kurs ten składa się z trzech podstawowych części: zajęć teoretycznych, ratowniczych sesji szkoleniowych oraz zajęć na wodach otwartych.

Zajęcia teoretyczne składają się z pięciu wyodrębnionych części. Każda z nich jest dokładnie opisana w podręczniku, który otrzymasz. Wiedzę utrwalisz na zajęciach w klasie. Tak jak w przypadku kursu OWD po każdych zajęciach będziesz musiał rozwiązać test z wiedzy, którą sobie przyswoiłeś. Natomiast po zakończeniu wszystkich zajęć teoretycznych czeka Cię egzamin. Na pewno więc dobrze i trwale opanujesz wszystkie zagadnienia.

Sesje szkoleniowe złożone są z dziesięciu ćwiczeń. Nauczysz się postępować między innymi ze zmęczonym nurkiem czy spanikowanym nurkiem. Dowiesz się też jak przeprowadzić akcję ratowniczą z brzegu, łodzi czy pomostu. Będziesz wiedział co zrobić w momencie zaginięcia nurka, jak wynurzyć się z nieprzytomnym nurkiem oraz jak pomóc nurkowi, który stracił przytomność już na powierzchni wody. Dowiesz się jak udzielić pierwszej pomocy przy urazach ciśnieniowych oraz jak efektywnie podawać tlen osobie, która tego potrzebuje.

Kolejny etap szkolenia to zajęcia na wodach otwartych. Zostaną na nich przeprowadzone cztery różne scenariusze podczas których wykorzystasz wiedzę zdobytą zarówno na wykładach jak i sesjach szkoleniowych. Podczas tych zajęć będziesz organizował akcję zaginionego nurka, jego wydobycie oraz organizację pomocy na brzegu. Będziesz ćwiczył swój udział w akcji ratowniczej zarówno jako jej kierownik jak i uczestnik.

Jako Nurek Ratownik dowiesz się jak rozpoznawać zawczasu i zapobiegać problemom, które mogą pojawić się pod wodą jak i na jej powierzchni. Będziesz potrafił zaopiekować się swoim partnerem nurkowym.

Koszt kursu:

 • 1900 PLN - program indywidualny (1:1 z instruktorem)
 • 1400 PLN - 2-4 osoby

Cena zawiera:

 • materiały szkoleniowe
 • 5 sesji teoretycznych
 • sesje basenowe
 • nurkowania na wodach otwartych

Cena nie zawiera:

 • wyjazdu na weekend zaliczeniowy (dojazd, zakwaterowanie)
 • wyżywienia na wodach otwartych
 • certyfikatu PADI (189 PLN) - nie dotyczy kursu indywidualnego

 

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Jakie są wymagania wstępne by wziąć udział w kursie PADI Rescue?
  Certyfikat PADI (Junior) Adventure Diver.
  Ukończone 12 lat. Nurkowie w wieku 12-14 lat otrzymują certyfikat PADI Junior Rescue Diver.
  Ukończone szkolenie EFR w ciągu 24 miesięcy. Szkolenie można odbyć równolegle z kursem Rescue.
 2. Gdzie odbywają się zajęcia?
  Zajęcia teoretyczne oraz basenowe odbywają się w najgłębszy basenie w Europie w Deepspot ul. Warszawska 50 96-320 Mszczonów. Wody otwarte najczęściej prowadzimy w dwóch urokliwych miejscach do nurkowania: na Mazurach (jezioro Świętajno) lub w Via Sport Diving Marina Koparki w Jaworznie (teren dawnego kamieniołomu "Gródek").
 3. Czy istnieje możliwość płatności za kurs w ratach?
  Tak. Oferujemy nieoprocentowaną ratalną spłatę. W celu uzyskania szerszych informacji skontaktuj się z nami.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami.